Братська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

   





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Украине МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей

Віртуальний методичний кабінет директора школи

 

Цільові напрямки навчально-виховного процесу у 2013-2014 навчальному роціtc "Цільові напрямки навчально-виховного процесу у 2013-2014 навчальному році"

На виконання наказів Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 12.07.2013 № 573/0/272-13 «Про підготовку до 2013-2014 навчального року» та від 12.08.2013 № 622/0/212-13 «Про проведення у 2013 році серпневих заходів педагогічних працівників» у 2013-2014 н. р. про­відним видом діяльності загальноосвітніх, професійно-технічних, інтернатних навчальних закладів області є героїко-патріотичний напрямок.

Навчально-виховна поза­класна робота присвячується важливій даті – 70-й річниці визволення Дніпропетровської області від нацистських загарбників.

Загальна тема заходів:

«Вони захищали Вітчизну».tc "«Вони захищали Вітчизну»."

Мета діяльності:

• виховання в учнів почуття любові до своєї Батьківщині;

• сприяння розвитку почуття патріотизму, як інтегративної риси особистості, прагнення бути свідомими громадянами своєї держави;

• утвердження позиції особистої відповідальності кожного за долю свого народу, свого Придніпров’я.

Основні завдання:

• викликати у школярів інтерес до минулого шляхом озна­йомлення з долями людей, ­солдатів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., які визво­ляли Придніпровський край від нацистської навали;

• допомогти учням усвідомити жорстокість війни, сприйняти правдиві історії про драматичні долі співвітчизників у роки війни, формувати емоційно-ціннісне ставлення до них;

• виховувати позитивні риси характеру: співчуття, шанобливе, турботливе ставлення до людей старшого покоління, ветеранів війни, пам’ятних місць рідного краю;

• формування активної життєвої позиції громадянина-патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості;

• розширювати й поглиблювати розуміння юним поколінням високих моральних норм і правил, відчуття до сучасного й минулого рідного краю, відповідальності за його майбутнє.

Педагогічним колективам варто зважати, що Указом Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» передбачено проведення заходів з патріотичного виховання молоді, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Усім педагогічним колективам доцільно розробити конкретну програму дій – загальношкільний програмно-цільовий проект «Нас єднає пам’ять про героїв». Лейтмотивом діяльності можуть бути мудрі настанови В.О. Сухомлинського:

«Виховання обов’язку перед героями, які полягли в боях за Батьківщину, перед героями, які відстояли Батьківщину, – найважливіша умова запобігання байдужості до суспільних інтересів».

«Пам’ятай, ніколи не забувай, дітям і внукам своїм переказуй пам’ятати, хто врятував тебе, твою сім’ю, Вітчизну, наші духовні цінності, нашу історію від знищення…»

У кожному навчальному закладі необхідно конкретизувати особливості подій 1943-1944 рр. на території рідного району, міста, селища, села (хроніку визволення Дніпропетровщини представлено, зокрема, на сайті Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки: www.libr.dp.ua/70rokiv.htm).

До палітри інформації про визволення Дніпропетровщини бажано включити узагальнені дані, хронологію подій та історичних фактів, наприклад, – такі:

8 вересня 1943 року розпочалося визволення Дніпропетровської області від нацистських окупантів. Вже 10 вересня були звільнені селища Межова та Петропавлівка. Сім довгих місяців гриміли бої на фронтових дорогах Дніпропетровщини. 29 лютого 1944 року звільнено селище Широке, а 9 березня 1944 року повністю очищено від ворога територію Дніпропетровської області.

Десятки військових частин і підрозділів брали участь у жорстоких боях. Почесне звання «Дніпропетровських» отримали 152-а стрілецька дивізія, 236-а стрілецька дивізія, 58-й гвар­дійський мінометний полк, 518-й гарматний та 114-й зенітно-артилерійські полки, 8-й моторизований понтонно-мостовий полк, 4-а та 5-а понтонно-мостові бригади. «Дніпропетровськими» стали 3-тя гвардійська авіаційна дивізія дальньої дії та 11-а гвардійська винищувальна авіаційна дивізія 17-ої повітряної армії.

Мешканці Дніпропетровщини пишаються тим, що 188 наших земляків, уродженців області отримали почесне звання Героя Радянського Союзу, а шіс­тьом із них це звання присвоєно двічі: А. Брандису, Д. Глінці, Г. Кравченку, В. Михлику, П. Тарану, О. Федорову.

Ми пам’ятаємо…

…Ніхто не забутий.

На попіл ніхто не згорів:

Солдатські портрети

на вишитих крилах пливуть…

І доки є пам’ять в людей

і живуть матері,

допоки й сини, що спіткнулись

об кулі, живуть…

Борис Олійник

Усім педагогічним колективам навчальних закладів області важливо також передбачити участь ветеранів, учасників боїв за визволення Дніпропетровщини у проведенні заходів. У зв’язку з цим потрібно активізувати роботу шкільних музеїв, кімнат бойової та трудової слави, поновити експозиції музеїв, провести діалоги з громадськими організаціями, клубами ветеранів, надати необхідну допомогу ветеранам війни у мікрора­йоні, заздалегідь запросити їх до участі в цій діяльності.

У шкільній бібліотеці необхідно організувати розгорнуту тематичну книжкову виставку під назвою «70 років визволення Дніпропетровщини від на­цистських загарбників» («Слово про подвиг», «Прочитайте тую славу»).

На виставці бажано представити твори письменників Придніпров’я про Велику Вітчизняну війну, зокрема, – О. Гончара «Тронка», М. Сарми-Соколовського «Кушпила», С. Завгороднього «Чи заграє цитра», М. Карплюка «Щоденник з голубим конвертом», Д. Калинової «Між минулим і майбутнім», «Не померкне подвиг у віках»; художньо-документальні розповіді про подвиги воїнів, бойовий шлях різних дивізій, полків і армій, що визволяли Дніпропетровську область, а також книгу А. Немикіна, заслуженого вчителя України, – «Герої Дніпропетровщини».

Варто скористатися також публікаціями обласних газет «Вісті Придніпров’я», «Зоря», «Джерело» про фронтові шляхи наших співвітчизників, які ви­зволяли Дніпропетровську область у 1943-1944 роках.

Класні керівники, враховуючи вікові особливості учнів, ви­значають цільові напрямки ­виховного процесу у 2013-2014 н. р. У конкретній діяльності первинного учнівського колективу створюються найсприятливіші умови для розвитку у своїх вихованців патріотизму, громадянської активності, гордості за свою Вітчизну. Як зазначає В.О. Сухомлинський, – «усвідо­млення і почуття Батьківщини я формую в юних громадян, розкриваючи перед ними істину, що кожна жменька рідної землі, кожний камінь политі кров’ю борців-патріотів, що щастя дитинства, щастя мирної праці матерів і батьків, щастя мрії про майбутнє завойоване дорогою ціною».

Зокрема, у 1-4 класах тема героїзму захисників Вітчизни має виразно прозвучати для дітей в доступній формі, на ­основі продуманої вступної бесіди, біографії конкретних людей з максимально «живими» подробицями – людськими, героїчними.

Молодші школярі мають здатність своєрідно оцінювати ситуацію, те, що їх оточує, їхнє мислення образне, вони – великі фантазери й дуже відкриті до позитивних впливів. І тому, пропонуючи дітям розповіді про героїчні події Великої Вітчизняної війни, учителю треба з’ясувати поняття добро і зло, честь і гідність, мужність і відвага.

Тематичний зміст виховної діяльності:

• бесіда «Коли гриміли гармати» (про героїзм дітей у роки війни);

• слайд-подорож «Мій рідний край у роки війни»;

• зустріч з ветеранами;

• історична гра-вікторина «Що я знаю про рідне місто / село?»;

• демонстрація відеофільмів;

• виставка книг, репродукцій картин, ілюстрацій на тему Великої Вітчизняної війни тощо.

Вікові особливості учнів 5-8 класів, духовні та фізичні сили школярів дають змогу гармо­нійно поєднувати осмислення подій війни з реальним життям, стосунками в колективі, в яких виявляється громадянська спрямованість. Зміст і форми проведення заходів мають сприяти формуванню національної гідності, духовному розвитку, інтересу і прагнення до пізнання героїчних сторінок минулого:

• усний журнал «Поле бою» (учасники бойових дій та ви­значні бої на Дніпропетровщині 1943-1944 рр.);

• зустріч із ветеранами «Згадаємо про минуле» (інтерв’ю з учасниками боїв);

• літературно-музична композиція «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»;

• слайд-подорож «Поклав народ в боях високу ціну за наш Дніпро, за Україну»;

• діорама «Битва за Дніпро – пам’ятник героїзму і мужності воїнів-визволителів» (історична розповідь-естафета);

• творче інтерв’ю «Моя родина в роки Великої Вітчизняної війни»;

• відеоперегляд «Фільми про незабутнє» тощо.

9-11 класи. Старші школярі вирізняються прагненням до самостійності, до осмислення історичних подій, формуванням активної громадянської позиції.

Творчі форми проведення ­заходів:

• бесіда «Присязі вірні»;

• історичний екскурс «Ціна війни і Перемоги»;

• година історії «Гриміли бої в Придніпров’ї»;

• зустріч з ветеранами, учасниками битви за Дніпро;

• віртуальна подорож «Дніпропетровськ у роки війни»;

• літературно-музична композиція «Знамено полку»;

• літературний конкурс «Фронтові поезії та пісні»;

• практично-орієнтовані проекти «Солдати безсмертя», «Пам’ятаємо про героїв» тощо.

Запропоновані методичні рекомендації можуть доповнюватись залежно від добротворчої атмосфери, виховних традицій конкретного педагогічного колективу.

Розпочата у вересні 2013 року розмова «Вони захищали Вітчизну» має знайти своє логіч­не продовження в навчально-виховному процесі освітнього закладу, адже початок 2013-2014 н. р. – це старт для організації героїко-патріотичної, громадянської діяльності учнів, формування активної життєвої позиції громадянина-патріота.

Тетяна РИГА, методист
навчально-­методичного відділу виховних технологій та науково-дослідної лабораторії управ­ління системою про­фільної освіти

 


 

Невід'ємною частиною діяльності керівника навчального закладу є видання різних розпорядчих документів, зокрема і наказів. Наша публікація допоможе уникнути помилок під час складання та оформлення наказів як з основної діяльності, так і з кадрових питань

Наказ як один із видів розпорядчих документів

 

З метою розв'язання основних або оперативних завдань, що стоять перед навчальним закладом, керівник закладу, який діє на засадах єдиноначальності, у межах своєї компетенції видає накази.

 

Дія наказу поширюється на невизначений період, якщо інше не зазначено в наказі. Накази, які не втратили своєї чинності, щорічно не дублюють. За потребою до них можна вносити зміни (наприклад, якщо змінено кількісний чи якісний склад комісії).

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Наказ набуває чинності з моменту його підписання, якщо інший строк не вказано в його тексті

Вимоги до оформлення наказів

 

До обов'язкових реквізитів наказів належать:

  • зображення Державного герба України (порядок використання реквізиту визначаться відповідним законом);
  • зображення емблеми;
  • назва установи вищого рівня (для підвідомчих установ);
    повна назва навчального закладу — автора документа;
  • назва виду документа (НАКАЗ);^
  • дата видання наказу;
  • реєстраційний індекс (номер) наказу;
  • місце складання;
  • заголовок;
  • текст;
  • підпис;
  • візи.

Якщо керівник навчального закладу фіксує накази у Книзі наказів, то такі реквізити, як зображення Державного герба України, емблема, назва установи вищого рівня (для підвідомчих установ), назва навчального закладу, не зазначаються.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Потрібно дотримуватися вимог щодо оформлення реквізитів документів.

 

Дата видання наказу

Дату видання наказу оформлюють цифровим або словесно-цифровим способом; номер складається зі знака № і порядкового номера наказу, наприклад: 17.10.2008 № 37, або 15 листопада 2008 р. № 45.

 

Реєстраційний індекс (номер) наказу

Основною складовою реєстраційного індексу [номеру) наказу є його порядковий номер. Накази нумеруються упродовж календарного року.

 

Заголовок наказу

Заголовок наказу має викладати його основний зміст («Про підготовку навчального закладу до нового навчального року», «Про стан викладання навчальних дисциплін»].

Заголовок, як правило, починається з прийменника «про» і продовжується віддієслівним іменником («Про затвердження...», «Про введення...», «Про створення...», «Про внесення змін...») або іменником, що вказує на предмет («Про підсумки...», «Про заходи...»). Ставити крапку в кінці заголовка не потрібно. Якщо заголовок перевищує 150 друкованих знаків (5 рядків), його дозволяється продовжити до межі правого берега.

 

Текст наказу

Текст наказу складається з двох взаємозалежних частин — констатуючої (преамбули) і розпорядчої.

У констатуючій частині наказу зазначають цілі і завдання приписуваних дій та причини видання наказу. У ній може бути наведено факти, зазначено події, подано оцінки. Як правило, констатуюча частина починається словами: «З метою...», «На підставі...», «Відповідно до...», «Згідно з...», «На виконання...» тощо.

Якщо підставою для видання наказу є нормативний документ органу вищого рівня, то в констатуючій частині наказу подають посилання на цей документ у такій послідовності:

• вид документа;

• його автор;

  • дата; номер;
  • повна назва (заголовок).

 

Приклад оформлення посилання на нормативно-правовий акт

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 червня 2000 р. № 240 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-III ступенів».

Якщо зміст наказу не потребує роз'яснень, констатуючої частини може не бути. У такому разі текст наказу складатиметься лише з розпорядчої частини.

Розпорядчу частину наказу викладають у наказовій формі від першої особи однини. Розпорядча частина наказу починається словом НАКАЗУЮ, яке друкують великими літерами, з нового рядка, без відступу від межі лівого берега. Далі ставлять двокрапку і з нового рядка з абзацу подають текст розпорядчої частини наказу.

Формулюють цю частину документа, дотримуючись певних вимог, зокрема:

— зміст має бути конкретним, зрозумілим, таким, що не суперечить раніше виданим розпорядчим документам;

— не допускаються вислови, що можуть мати подвійне тлумачення.

Під час формулювання розпорядчої частини наказу також необхідно уникати неконкретних доручень, наприклад: «прискорити», «підвищити», «вплинути», «поліпшити», «активізувати», «звернути увагу» тощо. Такі доручення не можуть бути об'єктом контролю, оскільки їх виконання складно перевірити.

Розпорядчу частину наказу поділяють на пункти (1, 2, 3...) і підпункти (1.1, 1.2, 1.3...), які нумерують арабськими цифрами і оформлюють з абзацу. У кожному пункті мають бути зазначені виконавці, назви або прізвища яких подають у давальному відмінку (це можуть бути назва установи, структурного підрозділу або посада й прізвище посадової особи), викладені конкретні завдання (доручення) і строки їх виконання. Завдання формулюють за допомогою дієслів неозначеної форми — «підготувати», «організувати», «забезпечити», «розробити» тощо.

Приклад оформлення розпорядчої частини наказу

 

НАКАЗУЮ:

1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Іванченку Ю. Г. до 25.12.2010 організувати проведення новорічних заходів відповідно до затвердженого плану.

 

Строк виконання завдання можна друкувати окремим рядком і оформляти як дату завершення виконання.

У наказі необхідно визначати реальний строк виконання завдання (доручення), що відповідає обсягу передбачуваних робіт (варто враховувати час доведення інформації до конкретних виконавців). Може бути зазначено також спільний для всіх пунктів строк виконання. Однак, зазвичай, строк виконання встановлюють для кожного завдання окремо.

Після основних пунктів наказу подають перелік документів, що втратили чинність або до яких вноситимуть зміни після видання цього наказу.

Приклад оформлення запису про документ, що втратив чинність

 

Вважати таким, що втратив чинність, наказ від 10.06.2009 № 12 «Про затвердження Положення про преміювання працівників».

 

В останньому пункті наказу зазначають посаду, ініціали і прізвище особи, яка відповідає за виконання наказу. Зазвичай, загальний контроль за виконанням наказу покладають на одного із заступників керівника закладу.

 

Приклад оформлення останнього пункту наказу

 

Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Іванченка Ю. Г.

 

Керівник може особисто контролювати виконання наказу. У такому разі останній пункт наказу формулюють так:

 

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Накази з основної діяльності можуть мати додатки, посилання на які наводять у відповідних пунктах тексту наказу.

Приклад оформлення посилання на додатки

 

Затвердити режим роботи загальноосвітнього навчального закладу, що додається.

 

Затвердити склад атестаційної комісії (Додаток 2).

 

Підпис

 

Додатки до наказу мають бути пронумеровані. На кожному додатку у правому верхньому куті першого аркуша роблять відповідну відмітку з посиланням на наказ, його дату і реєстраційний індекс.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Спільні накази (наприклад, загальноосвітнього навчального закладу і територіального медичного закладу] оформлюють на стандартних аркушах паперу формату А4 із зазначенням найменувань закладів, які видають наказ. Назви закладів розміщують на одному рівні. Назву виду документа (НАКАЗ) розміщують центровано. Дата спільного наказу — єдина і відповідає даті більш пізнього підписання. Реєстраційний індекс спільного наказу складається з реєстраційних номерів документів кожного закладу, що проставляють через скісну риску в порядку зазначення авторів документа, наприклад: № 45/23

 

Накази керівник навчального закладу підписує особисто. Якщо керівник відсутній, це покладається на особу, яка виконує його обов'язки.

 

Приклад оформлення підпису документа особою, яка виконує обов'язки керівника

 

Виконуючий обов'язки директора Петренко В. В. Петренко

або

В. о. директора Петренко В. В. Петренко

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Додавання до назви посади керівника слів «Виконуючий обов'язки» або «В. о.» застосовують у разі заміщення керівника за наказом

 

У разі видання спільного наказу, який мають підписати кілька осіб, їх підписи розміщують на одному рівні і засвідчують гербовими (основними) печатками відповідних закладів (установ).

 

Приклад оформлення підписів спільного наказу

 

Директор                                      Директор

Ліфінцева О. А. Ліфінцева          Шестакова С. Г. Шестакова

23.03.2011                                    23.03.2011

 

Після підписання наказу жодних виправлень до нього вже не вносять.

Деякі накази, які видає керівник навчального закладу, можуть візуватися. Візують наказ виконавець і зацікавлені посадові чи службові особи.

 

Візи

 

Віза офіційного документа — це реквізит, що засвідчує згоду або незгоду посадової особи щодо змісту документа

Віза складається з таких елементів:

— назва посади особи, яка візує документ;

— особистий підпис; ініціали і прізвище.

 

Приклад оформлення візи

 

Заступник директора

дитячого-юнацького центру

Васильченко О.І. Васильченко

09.05.2010

 

Візи проставляють на лицьовому боці останнього аркуша документа. Якщо ж місця для віз там не вистачає — на зворотному боці цього аркуша. Назви посад, ініціали і прізвища осіб, які мають візувати проект наказу, можуть бути надруковані заздалегідь або посадові особи зазначають ці дані власноруч безпосередньо під час візування на першому примірнику документа. Якщо особа, яка повинна візувати наказ, має певні зауваження та пропозиції до його змісту, то вона на окремому аркуші складає мотивований висновок, про що на документі роблять відповідну відмітку.

 

Приклад оформлення відмітки про наявність зауважень та пропозицій

 

Зауваження та пропозиції додаються.

Завідувач районної бібліотеки № 1

Матвієнко В. Г. Матвієнко

12.07.2010

Проекти наказів, виконання яких потребує фінансового забезпечення, обов'язково погоджуються з фінансовими органами або службами.

Якщо до документа були внесені значні виправлення, то він підлягає повторному візуванню.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відбитки печаток на наказах, надрукованих на бланках, не проставляють

 

Особливу увагу приділяють доведенню розпорядчого документа до виконавців.

З підписаними наказами працівників ознайомлюють під особис­тий підпис (якщо йдеться про персональну відповідальність окремих осіб, дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку тощо).

Приклад оформлення пункту наказу про ознайомлення окремих працівників навчального закладу з цим наказом

 

3. Ознайомити з цим наказом під особистий підпис працівників Василенка П. Г., Коваленка М. О., Іванченка Г. С.

 

У цьому випадку в наказі передбачають відмітку «З наказом ознайомлені» і з нового рядка зазначають посаду (в разі необхідності), підпис особи, розшифрування підпису, дату. Цю відмітку бажано проставляти на зворотному боці останнього аркуша наказу.

Якщо є необхідність ознайомити з наказом усіх працівників закладу або їх більшість, то в наказі формулюють пункт такого змісту:

Приклад оформлення пункту наказу про ознайомлення усіх працівників навчального закладу з цим наказом

 

5. Ознайомити з цим наказом працівників спеціалізованої школи № 209 з поглибленим вивченням англійської мови під особистий підпис згідно зі списком, що додається.

 

При цьому складають окремий аркуш ознайомлення, що зберігається разом з наказом як додаток (див. Додаток 1).

 

Додаток 1

Примірна форма аркуша ознайомлення з наказом

Аркуш ознайомлення з наказом
від __ №__ «Про...»

 

№ з/п

Прізвище, ініціали

Назва посади

Підпис

Дата

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 23 червня 2000 р. № 240, за змістом накази поділяють на дві групи:

— з основної діяльності;

— з кадрових питань.

 

Накази з основної діяльності

Накази з основної діяльності відбивають управлінські рішення з найважливіших питань роботи навчального закладу (див. Додаток 2), зокрема з таких:

— навчально-виховна робота;

— адміністративно-господарська діяльність;

— звітність;

— фінансова діяльність;

— структура й організація роботи навчального закладу;

— функції та повноваження працівників;

— робота комісій тощо.

Накази з основної діяльності можуть бути як ініціативними, так і виданими на виконання нормативно-правових актів, наказів та розпоряджень органів вищого рівня (див. Додатки 3-4).

 

Додаток 3

Зразок оформлення наказу про створення комісії

з навчання та перевірки знань працівників

з правил надання першої долікарської допомоги

 

Загальноосвітній навчальний заклад № ___

 

НАКАЗ

 

10.04.2011

м. Київ

№ 123

 

 

Про створення комісії з навчання та перевірки знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги

 

Відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18 квітня 2006 р. № 304 з метою підвищення рівня знань працівників навчального закладу з правил надання першої долікарської допомоги та їх перевірки

НАКАЗУЮ:

1. Провести навчання та перевірку знань працівників загальноосвітнього навчального закладу з правил надання першої долікарської допомоги з 25.04.2011 по 29.04.2011.

2. Створити для здійснення цієї роботи комісію з навчання та перевірки знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги у складі:

— голова комісії — Ковальчук В.В. — заступник директора з навчально-виховної роботи;

— члени комісії:

Іванчук О.І._— сестра медична дошкільно-шкільного відділення лікувально-профілактичного закладу № __ (за згодою);

Литвинчук Л.Л. — сестра медична загальноосвітнього навчального закладу;

Пилипчук П.П. — заступник директора з господарської роботи;

Руденко В.Л. — вчитель хімії.

3. Членам комісії:

3.1. Скласти графік проведення занять з працівниками з правил надання першої долікарської допомоги до 15.04.2011.

3.2. Скласти план проведення таких занять до 15.04.2011.

3.3. Ознайомити працівників загальноосвітнього навчального закладу з графіком проведення занять з правил надання першої долікарської допомоги до 18.04.2011.

3.4. Розробити білети для перевірки знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги до 20.04.2011.

3.5. Провести загальне навчання (лекція) для усіх працівників 25.04.2011.

3.6. Провести заняття (практичний семінар) у підгрупах:

— для педагогічних працівників — 26.04.2011;

— для обслуговуючого персоналу — 27.04.2011.

3.7. Провести перевірку знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги 28.04.2011.

3.8. Результати оцінювання знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги узагальнити до 03.05.2011.

3.9. Діловоду Малько З.П. ознайомити зі змістом цього наказу осіб, які організовують та проводять навчання і перевірку знань працівників з правил надання першої долікарської допомоги.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Директор                                                 Середа        О.І. Середа

 

З наказом ознайомлені:

Підпис                                             Ініціали, прізвище

Дата

Підпис                                             Ініціали, прізвище

Дата

Підпис                                             Ініціали, прізвище

Дата

 

 

Додаток 4

Зразок оформлення наказу пр.

 підготовку та проведення весняних канікул

Загальноосвітній навчальний заклад № ___

 

НАКАЗ

 

00.00.20__

м. ____

№ __

 

 

Про підготовку та проведення весняних канікул

 

На виконання наказу управління освіти Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації «Про організацію весняних канікул у навчальних закладах району» від 7 лютого 2011 р. № 49 та з метою забезпечення безпечних умов перебування дітей у навчальному закладі та поза його межами під час весняних канікул

НАКАЗУЮ:

1. Провести весняні канікули у період з __ по __ березня 20__ р.

2. Заступнику директора з виховної роботи _______:

— скласти план проведення виховних заходів на час весняних канікул до __ лютого;

— скласти графік роботи секцій, спортивної зали, басейну, бібліотеки до __ лютого;

— план проведення виховних заходів, графік роботи шкільних секцій, спортивної зали, басейну, бібліотеки та інформацію про міські та районні заходи на час весняних канікул розмістити на дошці оголошень та довести їх до відома працівників навчального закладу, учнів та батьків до __ лютого;

— організувати проведення виховних заходів відповідно до затвердженого плану;

— посилити роботу з учнями, класними керівниками, батьками щодо організованого та безпечного проведення весняних канікул.

3. Заступнику директора з навчальної роботи _____, заступнику директора з адміністративно-господарської роботи _____ (згідно з графіком чергувань на 20__/20__ навчальний рік) забезпечити дотримання громадського порядку під час підготовки і проведення виховних заходів.

4. Класним керівникам з метою профілактики травматизму та збереження життя і здоров'я учнів:

— провести інструктаж учнів з питань дотримання правил безпеки життєдіяльності у навчальному закладі, поза його межами та у побуті;

— наглядати за дітьми під час виховних заходів;

— під час проведення екскурсійних поїздок забезпечити дотримання Рекомендацій щодо порядку організації екскурсійних поїздок організованих груп учнівської та студентської молоді (лист Міністерства освіти і науки України від 27 квітня 2010 р. № 1/9-289).

5. Заступнику директора з адміністративно-господарської роботи ____:

— перевірити технічний стан первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), евакуаційних виходів, наявність схем евакуації, справність автоматичної пожежної сигналізації, електромережі;

— заборонити проведення вогневих, господарських, будівельно-монтажних і ремонтних робіт на території навчального закладу та у його приміщеннях під час проведення виховних заходів;

— зачинити і опломбувати усі приміщення навчального закладу, що не використовуються під час проведення виховних заходів.

6. Для підтримки громадського порядку, унеможливлення доступу сторонніх осіб до приміщень навчального закладу під час проведення виховних заходів залучити працівників до чергування:

— вчителя початкових класів _____ — на першому поверсі;

— вихователя групи продовженого дня ____ — на другому поверсі;

— лаборанта кабінету фізики _____ — на третьому поверсі.

7. Класним керівникам забезпечити виконання заходів з пожежної безпеки під час проведення виховних заходів.

8. Працівникам охорони:

— посилити пропускний режим, не дозволяти перебування на території навчального закладу сторонніх осіб і автотранспорту під час проведення виховних заходів;

— у разі виникнення кримінальних ситуацій негайно натиснути на кнопку тривожної сигналізації і доповісти про випадок директору навчального закладу або черговому працівнику.

9. Діловоду _____ ознайомити зі змістом цього наказу осіб, відповідальних за підготовку та проведення весняних канікул.

10. Контроль за проведенням виховних заходів під час весняних канікул покласти на заступника директора з виховної роботи _____.

11. Контроль за дотриманням заходів безпеки під час проведення виховних заходів покласти на заступника директора з адміністративно-господарської роботи ______.

12. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Директор Підпис Ініціали, прізвище

 

З наказом ознайомлені:

Підпис Ініціали, прізвище

Дата

Підпис Ініціали, прізвище

Дата

Підпис Ініціали, прізвище

Дата

 

 

 

 

 

Накази з кадрових питань

Накази з кадрових питань оформлюють відповідно до типових міжвідомчих форм первинної облікової документації з обліку кадрів, які затверджено наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 р. № 489 (далі — типові форм). Це, зокрема, такі накази:

— про прийняття на роботу (типова форма № П-1);

— про надання відпустки (типова форма № П-3];

— про припинення трудового договору (контракту) (типова форма № П-4).

Типові форми формалізовані не лише за формою, а й за змістом. Це дає змогу скоротити кількість документів, які складаються, а також запобігти дублюванню даних, вирішувати питання їх механізованого чи автоматизованого опрацювання й організувати централізоване друкування трафаретних форм бланків.

За потреби можна доповнювати накази, складені за типовими формами, іншими показниками, вносити зміни до форматів типових форм, а також складати накази за формою, відмінною від типової, за умови збереження у наказі усіх показників, передбачених типовою формою.

Підставами для видання наказів з кадрових питань можуть бути:

— доповідні записки керівників структурних підрозділів;

— заяви працівників;

— трудові договори;

— виробнича необхідність тощо.

 

Зміст наказів з кадрових питань

 

Зміст індивідуального наказу з кадрових питань стисло викладається в заголовку, який починається з прийменника «про» і складається за допомогою віддієслівного іменника, наприклад: «Про призначення...», «Про прийняття...», «Про переведення...», «Про звільнення...», «Про зміну облікових даних...», «Про відрядження...», «Про надання відпустки...» тощо.

Особливістю оформлення наказів з кадрових питань є відсутність констатуючої частини (преамбули) та розпорядчого слова «НАКАЗУЮ».

Відповідно до типових форм розпорядчу частину наказу з кадрових питань починають із зазначення прізвища, імені та по батькові працівника на якого поширюється дія наказу.

Розпорядчу частину наказу з кадрових питань також можна почати дієсловом, яке точно позначає дію: прийняти, призначити, перевести, звільнити, відрядити, надати, оголосити тощо.

Пункт<