Братська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

   





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Украине МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей

История школы

 ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ НАШОЇ  ШКОЛИ

           Основні дати:

 1913р  ХХ століття -   чотирикласна школа.

    1927-1928роках.Миколаївську початкову (4-класну)школу побудував Коробка А.А.

 1954 р.  відкрита перша восьмирічна школа у Миколаївці(Братському)

 1967 р.  21листопда відкриття нової восьмирічної школи в селі Братське

 1982р.  школу реорганізовано в 10 –річну.

 1984 р.  перший випуск учнів  десятого класу.

2007  р. реорганізовано Братську середню школу в Братську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

2012- буде реорганізовано Братську ЗОШ І-ІІІ ступенів у НВК «Братська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ», відсвяткує свій ювілей -45років.

До 1913року школи в селі не було . В цьому ж році найняли вчителя ,який проводив навчання в хаті Кузнєцова Федота Петровича .У  1914-1915рр. був другий учитель Димко,жив у хатині під соломою недалеко біля річки Гайчур. За кожного учня батьки платили 150крб. на місяць.

З 1916-1917. Школа перейшла в будинок клубу (в минулому будинок пана Рубана). Проводив там заняття вчитель Зернов.

      Миколаївську початкову (4-класну)школу побудував Коробка А.А. в 1927-1928роках. Другий корпус було побудовано в 1931-1932 роках ,директором у ній довгий час працював Сігарьов Леонід Григорович. Його старше поколінн пам’ятає добре, Говорять,що він був людиною доброю ,справедливою,і разом з тим – дуже вимогливим і суворим ,якщо треба.

Вчителями були такі шановані люди: Охват Степан Павлович(біологія),Сіроух Михайло Аполлонович(українська мова), Андрієвський Петро Іванович(математика). 1-4класи пізніше вела Білик Поліна Лаврентіївна,Сігарьова Мотя Василівна,Марфа Овсіївна (математика), Ніна Семенівна .

Братська (Миколаївська)школа спочатку була розміщена на Василівці(поблизу річки). Діти ходили пішки з віддалених сіл:Червоний розсадник(вимерле село нині, в Макаренському лісі),Вільне,Герасимівка, Миколаївка,Піщане. Асфальтованого покриття не було. Багато уроків у весняний та осінній період проводили в «зелених» класах, тобто на природі. Коли в 1967 році(на початку року)старе приміщення школи згоріло, то місцевим колгоспом було прийняте рішення про термінове будівництво нової школи на березі річки Гайчур , біля парку та будинку пана Рубана. За півроку школу було побудовано місцевою будівельною бригадою(Колошва Йосип, Кушнір Іван). Директором школи був Водолазький ---. Допомагали випускники 1968року,подавали цеглу ,ставши ланцюжком. Довгий час працювали в  старому та новому приміщенні школи гарні педагоги  - нині пенсіонери : Герасименко Лідія Платонівна(українська мова),Круть Антоніна Андріївна(математика), Кузнєцова Надія Іллівна(математика), Манько Галина Йосипівна(українська мова), Гопка Лідія Петрівна(біологія,хімія), Марков Анатолій Михайлович(військова справа, трудове), Ковальова Анна Олексіївна(початкові класи), Маркова Людмила Михайлівна(географія), Гурмаза Олександр Андрійович (історія), Солобченко Валентина Володимирівна.

В 1982році школу було реорганізовано в середню та приєднано Андріївську початкову школу до однієї – середньої.

Директором Братської середньої школи був 16років Гурмаза О.А. Під його керівництвом школа мала свою кролеферму, тримали на вигодовування скотину(бичків). Школа отримала лінгафонний кабінет,було побудовано місцевим колгоспом ім. Леніна приміщення тиру для стрільби. А ще школа мала свій трактор т-16 та причіп.

З 1986року школа почала чекати добудови(зимового саду,плавального басейну,окремого крила - корпусу 1-4класів). Був навіть проект добудови,приїздили спеціалісти з міста брати проби ґрунту, але так і не судилося…

Після оголошення незалежності України – школа стала мати 11клас. В 2007році стала Братська ЗОШ І-ІІІступенів. У 2007році- насаджено молодий парк. А в 2010році- молодий фруктовий сад (яблучно – грушевий), в 2011- насаджено трояндову алею(понад 250кущів).

Влітку 2011року силами мецената – генерального директора Агрофірми «Земля» Андрухова Сергія Володимировича, відбулося глобальне оновлення приміщення школи(встановлення євро вікон, перекриття профнастилом, настилання асфальтованого покриття, планування клумб, покладено сучасну тротуарну плитку на центральному вході ,замінено всі зовнішні двері на сучасні,якісні.

Покладено лінолеум по коридорах та класних кімнатах,зроблено капремонт спортзалу.

У 2011році школа стала переможцем конкурсу міжнародних проектів Міжнародного фонду «Відродження»(№42183 на суму 42тисячі грн. 167.) Оновлено шкільну їдальню:замінено електроплитку,мийки,обкладено підлогу та стіни плиткою, підключено теплу воду(бойлери,умивальники),встановлено кондиціонер, мікрохвильові печі,духові шафи,витяжку іт.д. До проекту ще додано меценатом Андруховим С.В понад 30тисяч гривень.